فوت و فن عکاسی از محصولات

دنیای تکنولوژی و فن آوری به حوزه‌ی دیجیتال مارکتینگ رونق بخشیده است. برای فروش محصول نیاز به عکس‌هایی با کیفیت و جذاب است تا خریدار را به خرید محصول ترغیب کند. ثبت تصاویر برای فروش و یا تبلیغ هر محصولی از اهمیت زیادی برخوردار است. مسلما عکاسی از محصولات با عکاسی در حوزه های دیگر تفاوتی دارد و برخلاف آنچه که فکرش را می‌کنیم این کار دارای تکنیک مخصوص به خود است. این نوع عکاسی به دلیل سختی که دارد دستمزد خوبی هم به همراه دارد زیرا یک عکس خوب به فروش آسانتر محصول کمک می‌کند.

فاکتورهای مهم عکاسی از محصول

در عکاسی از محصولات به فاکتورهایی چون:‌ اهمیت به جزئیات٬ به حدااقل رساندن سایه و هایلایت‌های نور و نشان دادن نور ملایم باید بیشترین توجه را نشان داد. در کل نورپردازی در عکاسی حرف اول را می‌زند. یکی از راه‌کارهای داشتن نور ملایم در عکاسی استفاده از چادر عکاسی است. این چادر اطراف سوژه را دربر می گیرد و به دلیل رنگ سفید و ماتی که دارد از ایجاد سایه جلوگیری می‌‌کند. به وسیله‌ی ابزارهای نورپرداز می‌توان هر فضایی را که مد نظر است بوجود آورد. عکاسانی که کار عکاسی از محصولات را انجام می دهند می‌توانند به راحتی چادر عکاسی را درست کنند. تصحیح کنتراست امکان پذیر است اما نباید در انجام آن اغراق به وجود آورد. نکات مهم را در این مرحله می‌توان برجسته نشان داد.

تمیز کردن محصول قبل از عکاسی

بالا بودن کیفیت دوربین‌های پیشرفته‌ی امروزی به راحتی جزئیات یک محصول را ثبت می‌کنند و این جزئیات مطمنا به آسانی عیوب محصول را فاش می‌کنند. قبل از اقدام به عکاسی محصول باید به خوبی تمیز شود. شاید جواب عکاسان به این حرف این باشد که بعد در مرحله ویرایش می توان به راحتی عیوب کار را اصلاح کرد٬ اما وقتی از همان اول به راحتی می‌توان با تمیز کردن محصول آن را بهتر جلوه داد چرا بعدا زمان و زحمت بیشتری به خودمان بدهیم؟

بررسی جزئیات عکس محصول

برای داشتن یک عکس خوب باید زمان گذاشت و جزئیات را بررسی کرد. نباید چیزی را از قلم انداخت. علاوه برحذف گرد و غبارهای روی محصول باید هرگونه برامدگی و فرورفتگی بی اهمیت را رفع کرد. تمرکز روی جزئیات بر ارزش کار می‌افزاید. لازم است عکاس دارای ذوق و سلیقه باشد و بروی کار خود خلاقیت پیاده کند. اگر قرار است از محصول مشخصی عکاسی شود بهتر است از قبل نمونه‌های مشابه را دید اما کار دیگر عکاسان را نباید تقلید کرد. تنها یک عکس می‌تواند سطح حرفه ای بودن عکاس را نشان دهد. زاویه دید یک دوربین عکاسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شغل عکاسی از محصول

کار یک عکاس معرف حرفه‌ای بودن اوست. فروشگاه‌های اینترنتی زیادی وجود دارند که برای ثبت محصولات خود به دنبال عکاسان استاندارد و حرفه ای هستند. یک عکاس حرفه ای با راه‌کارهای که سراغ دارد با کمترین امکانات محیطی می تواند عکس‌های تولید کند که خریدار را به خرید محصول تشویق کند. دنیای عکاسی دنیای پر رمز و راز و بزرگی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *