عکاسی 360


عکس 360 درجه چگونه عکسی است؟

در دنیای عکاسی تبلیغاتی، برای داشتن عکسی متفاوت تکنیک‌های زیادی وجود دارد. امروزه در دنیای مجازی عکس‌های 360 درجه توجه زیادی را به خود جلب کرده است. بسیاری از تولید کنندگان خواستار این هستند که عکاسی 360 درجه از محصولاتشان داشته باشند تا خریدار با نگاهی دقیق به تمامی زوایای محصول به راحت دست به انتخاب بزند. در ثبت اینگونه عکس ها خلاقیت و مهارت در بکارگیری تجهیزات حرف اول را می زند. از جمله ی این تجهیزات می توان به سه­پایه حرفه ای عکسبرداری اشاره کرد که برندهای متنوعی در بازار موجود می باشد. مورد دیگر تسلط و مهارت در کاربری نرم افزار است.

ابزارهای عکس 360 درجه

به تازگی میز عکاسی 360 درجه وارد بازار شده که برای عکاسی صنعتی بسیار مناسب است. متناسب با وزن و اندازه محصول، میز عکاسی 360 درجه انواع مختلفی دارد. این میز دارای قابلیت هایی چون: امکان همزمان حرکت دوربین و کالا، حرکت سریع و بدون خطا، اتصال راحت دوربین و امکان تنظیم سرعت دوربین است.  شاید خیلی‌ها فکر کنند عکس های ۳۶۰ درجه قابل پیش بینی نیستند اما با رعایت اصول و یکسری نکات مهم می‌توان از همان اول عکس 360 درجه را تصور کرد.  در عکس 360 درجه یک سوم پایین را پیش زمینه در بر می گیرد. تا حد امکان باید از سوژه‌های بزرگ دوری کرد. تراز  کردن پایه و دوربین عکاسی بسیار مهم است. و در پایان عکس ها پس از ادیت توسط نرم افزار به چرخش در می آیند و مخاطب عکس ها و یا خریدار محصولات به راحتی کالا را در تمامی زوایا خواهد دید و جزئیات از قلم نمی افتد.

 

مراحل انجام عکاسی 360 درجه

با رعایت نکات مهم می‌توان شروع به عکاسی کرد. ابتدا باید نقطه آغاز را انتخاب کرد و سپس آن را به خاطر سپرد. بعد می‌توان نقطه مورد نظر را در نظر گرفت و دوربین را چرخاند به گونه ای که حدود یک سوم کادر قبلی در کادر فعلی حضور داشته باشد. این کار را باید تا جایی ادامه داد تا به نقطه شروع برگشت. به وسیله‌ی فتوشاپ در پایان کار می‌توان لبه‌ها را تصحیح کرد. همانطور که در بالا گفته شد میز مخصوص کار به اجرای دقیق مراحل عکسبرداری بسیار کمک خواهد کرد.