عکاسی ۳۶۰


عکس ۳۶۰ درجه چگونه عکسی است؟

در دنیای عکاسی تبلیغاتی، برای داشتن عکسی متفاوت تکنیک‌های زیادی وجود دارد. امروزه در دنیای مجازی عکس‌های ۳۶۰ درجه توجه زیادی را به خود جلب کرده است. بسیاری از تولید کنندگان خواستار این هستند که عکاسی ۳۶۰ درجه از محصولاتشان داشته باشند تا خریدار با نگاهی دقیق به تمامی زوایای محصول به راحت دست به انتخاب بزند. در ثبت اینگونه عکس ها خلاقیت و مهارت در بکارگیری تجهیزات حرف اول را می زند. از جمله ی این تجهیزات می توان به سه­پایه حرفه ای عکسبرداری اشاره کرد که برندهای متنوعی در بازار موجود می باشد. مورد دیگر تسلط و مهارت در کاربری نرم افزار است.

photography 360 - عکاسی 360

ابزارهای عکس ۳۶۰ درجه

به تازگی میز عکاسی ۳۶۰ درجه وارد بازار شده که برای عکاسی صنعتی بسیار مناسب است. متناسب با وزن و اندازه محصول، میز عکاسی ۳۶۰ درجه انواع مختلفی دارد. این میز دارای قابلیت هایی چون: امکان همزمان حرکت دوربین و کالا، حرکت سریع و بدون خطا، اتصال راحت دوربین و امکان تنظیم سرعت دوربین است.  شاید خیلی‌ها فکر کنند عکس های ۳۶۰ درجه قابل پیش بینی نیستند اما با رعایت اصول و یکسری نکات مهم می‌توان از همان اول عکس ۳۶۰ درجه را تصور کرد.  در عکس ۳۶۰ درجه یک سوم پایین را پیش زمینه در بر می گیرد. تا حد امکان باید از سوژه‌های بزرگ دوری کرد. تراز  کردن پایه و دوربین عکاسی بسیار مهم است. و در پایان عکس ها پس از ادیت توسط نرم افزار به چرخش در می آیند و مخاطب عکس ها و یا خریدار محصولات به راحتی کالا را در تمامی زوایا خواهد دید و جزئیات از قلم نمی افتد.

 

ezgif.com gif maker - عکاسی 360

مراحل انجام عکاسی ۳۶۰ درجه

با رعایت نکات مهم می‌توان شروع به عکاسی کرد. ابتدا باید نقطه آغاز را انتخاب کرد و سپس آن را به خاطر سپرد. بعد می‌توان نقطه مورد نظر را در نظر گرفت و دوربین را چرخاند به گونه ای که حدود یک سوم کادر قبلی در کادر فعلی حضور داشته باشد. این کار را باید تا جایی ادامه داد تا به نقطه شروع برگشت. به وسیله‌ی فتوشاپ در پایان کار می‌توان لبه‌ها را تصحیح کرد. همانطور که در بالا گفته شد میز مخصوص کار به اجرای دقیق مراحل عکسبرداری بسیار کمک خواهد کرد.

joshr proof 360 - عکاسی 360