عکاسی هتل


عکاسی از هتل چیست و به چه کار می‌آید؟

حتما تا کنون بروشورهای تبلیغاتی و یا کاتالوگ‌هایی که برای معرفی و راهنمایی مراجعین و مشتریان هتل‌ها تهیه می‌شوند را دیده‌اید. عکاسی از هتل و توانایی گرفتن عکس‌های جذاب، زیبا و گویای هدف مورد نظر از قسمت‌های مختلف هتل بخش مهمی از فرآیند تهیه بسیاری از این بروشورها است.

بخش عمده ای از درآمد هتل ها، وابسته به عکاسی است. چراگه بسیاری از مشتریان و مهمانان هتل ها با دیدن عکس هایی از بخش های مختلف هتل ترغیب به رزرو اتاق می شوند. در جایگاه یک مهمان که به شهر یا کشور دیگری سفر کرده اید، بسیار راغب خواهید بود که دقیقا بدانید در چه مکانی اقامت خواهید داشت؛ و این اتفاق نخواهد افتاد مگر از طریق عکس هایی دقیق و واضح که واقعیت را به تمامی نشان دهند. صاحبان هتل ها باید به این امر واقف باشند که پولی را که صرف عکسبرداری از هتل می کنند، نه تنها هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری ست. چراکه عکس بهتر، مهمان و مشتری بیشتری را به هتل خواهد آورد.

عکس های تهیه شده از هتل علاوه به نمایش در وبسایت هتل، کاربرد های فراوان دیگری هم خواهند داشت؛ از جمله در تهیه بروشورها و کاتالوگ های تبلیغاتی و حتی عکسی زیبا از نمای هتل می تواند زینت بخش فضای داخلی هتل نیز باشد.

در عکاسی از هتل ابتدا باید با قسمت‌های مختلف و امکانات موجود در آن به خوبی آشنا باشید. مثلا کافی شاپ، سالن مطالعه، رستوران، انواع اتاق‌‌های تک‌نفره و دونفره (استاندارد، مادریت، سوپریور، دولوکس)، سوئیت‌ها (اتاق مستر)، راهروها، سالن اجتماعات، سالن انتظار (لابی)، پذیرش (رسپشن)، فضای باز و محوطه، استخر، پارکینگ، فضاهای بازی کودکان، فروشگاه و… بخش‌های مختلفی هستند که لازم است به‌صورت اصولی عکس‌های مناسب گرفته شود.

چند نکته برای عکاسی از هتل برای عکاسان هتل‌ها:

  • خوب است پیش از آغاز عکاسی وقت کافی برای بازدید از هتل و شناسایی قسمت‌های مختلف گذاشته شود.
  • در گرفتن عکس‌ها و انتخاب موضوعات مناسب بهتر آن است اول از همه توقعاتی که مشتری‌ها از امکانات و خدمات هتل دارند مد نظر قرار گیرد و همان‌ها به تصویر کشیده شود.
  • در نظر بگیرید که لازم است عکس‌ها گویای حس آرامش و و راحتی در هتل باشند.
  • پیش از گرفتن عکس از هر قسمت و خصوصا اتاق‌ها، اطمینان حاصل شود همه جا شسته و رفته و مرتب است تا بعدا نیاز به ویرایش عکس نشود.

جذاب‌تر شدن عکس‌های هتل‌ها و مراکز اقامتی نکات فنی و ریزه‌کاری‌هایی دارد که در این‌جا به بعضی از آن‌ها اشاره می‌کنیم. نورپردازی خوب یکی از این نکات است. مثلا درون اتاق‌ها اگر پنجره وجود دارد ترکیب مناسبی از نور و سایه می‌تواند جذابیت تصویر را دوچندان کند. استفاده از پرده نازک بر روی پنجره ها به تنظیم و تعدیل نورکمک خواهد کرد.

استفاده از دوربین و لنزهای مناسب نیز به افزایش جذابیت عکس کمک می کنند. به عنوان مثال استفاده لنزهای Tilt-Shift برای چرخش زاویه کانونی تصویر و ایجاد تغییر شیب می‌تواند کارایی زیادی داشته باشد. خصوصا در عکاسی از جزئیات با استفاده از تغییر شیب توسط لنز شما می‌توانید با امتحان کرن شیب‌های مختلف و مقایسه آن‌ها در بهترین زاویه ممکن از اشیا تصویر تهیه کنید.

به‌طورحتم هر چه اطلاعات فنی و ذوق هنری عکاس و مهارت او در زمینه عکاسی از هتل بیشتر باشد، این عکس‌ها در رسیدن به هدفی که برای تهیه بروشور و کاتالوگ  مد نظر بوده اثر بیشتری خواهد داشت.

 

چنانچه شما از صاحبین کسب و کار و یا کارآفرین هستید, برای بهبود و ارتقاء حرفه خود با ما تماس بگیرید. ما شما را یاری می کنیم تا با عکس خوب, بهتر دیده شوید.

09129458084