عکاسی مواد غذایی و رستوران


عکاسی رستوران یا مواد غذایی شاخه‌ای از عکاسی تبلیغاتی محسوب می‌شود که این مدل عکاسی بیشتر در آگهی‌های تبلیغاتی از جمله مجلات، کتاب‌های آشپزی، منو یا بسته‌بندی مواد غذایی کاربرد دارد. امروزه عکاسی غذا و انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی مخصوصا اینستاگرام بسیار مرسوم شده است تا جایی که به منظور جذب کاربران در جذابیت غذا به ویژه در فست‌فودها، کافه‌ها و رستوران‌ها اغراق نیز می‌شود. با این حال انجام عکاسی از رستوران بدین معنی نیست که هر فردی با یک دوربین موبایل، عکاس حرفه‌ای محسوب شود. معمولا عکاسی از غذا و رستوران‌ مستلزم یک کار گروهی است که شامل مدیر هنری، عکاس، دستیاران و یک فود استایلیست است تا با همکاری یکدیگر بهترین شکل را در عکس‌ها به نمایش بگذارند.

دنیای مجازی علاوه بر مزیت‌های فراوانی که به دنبال داشته موجب ارتقای سطح توقع و سلیقه مردم نیز شده است که البته افراد موفق به سرعت خود را با ارتقای آن تطبیق می‌دهند. اینستاگرام یکی از زیبایی‌های دنیای مجازی و محیط‌های اجتماعی است که می‌توان از آن به عنوان یکی از عوامل بهبوددهنده تجارت آنلاین نام برد. این شبکه اجتماعی می‌تواند یک شغل را پیشرو در ارائه خدمات و یا فروش کالا نماید. به طور کلی عکس‌های با کیفیت از غذاها و رستوران‌هایی که از این شبکه مجازی در اختیار بینندگان قرار می‌گیرند، اعتبار و جذابیت فراوانی در ذهن بیننده ایجاد می‌کنند.

در عکاسی از رستوران که یکی از پرکاربردترین شاخه‌های عکاسی تبلیغاتی است، علاوه بر عکاسی کامل از پیکره محصولات آن، بخش‌های جزئی نیز مورد توجه قرار می‌گیرد و باید از زوایای مختلف عکاسی شود. قسمت‌هایی از قبیل دیزاین محصولات، جذاب بودن، داشتن رنگ و نور متناسب و متعادل از جمله مواردی هستند که باید در عکاسی غذا مورد توجه قرار گیرد به گونه‌ای که عکس مورد نظر بتواند پیام آن کسب و کار را در کسری از ثانیه به بیننده انتقال دهد. به همین منظور عکاسان حرفه‌ای با سال‌ها تجربه در این شاخه از عکاسی از فوت و فن‌های متداول برای این کار بهره می‌گیرند.

همانند دیگر سوژه‌های عکاسی، موادغذایی نیز مستلزم استایلینگ‌های بسیار خاص است تا تصویر نهایی از غذا با جذابیت کامل به نمایش گذاشته شود. فود استایلسیت جهت ارائه غذا به بهترین شکل نور پس‌زمینه و چیدمان غذا و محیط را با دقت تمام آماده می‌کند. همچنین نور زمینه باید بسیار تاثیر‌گذار باشد تا به گونه‌ای موثر رنگ و بافت غذا را تکمیل کند. عکاس باید از لنزهای مایکرو استفاده نموده و از فاصله بسیار نزدیک عکاسی کند. از اینرو برای بیننده مشخصات ساختاری، جذابیت، جنس و رنگ و لعاب غذا تا جایی که امکان دارد ملموس‌تر می‌گردد. برای مدتی عکاسان از زاویه دید مشتری عکاسی می‌کردند اما می‌توان گفت که در حال حاضر از مهمترین شیوه‌های عکاسی از رستوران که به عنوان جذاب‌ترین سبک غذایی شناخته شده عکاسی از بالا است. در این مدل عکاسی از رستوران چیدمان‌های بسیار خاص و قوی استفاده می‌شود چرا که این سبک، امروزه عکس‌هایی فوق‌العاده جذاب و پرطرفدار را برای کافه و رستوران‌ها به ارمغان آورده است.

 

چنانچه شما از صاحبین کسب و کار و یا کارآفرین هستید, برای بهبود و ارتقاء حرفه خود با ما تماس بگیرید. ما شما را یاری می کنیم تا با عکس خوب, بهتر دیده شوید.

09129458084