عکاسی صنعتی


برای دیدن نمونه کارهای عکاسی صنعتی به گالری تصاویر مراجعه کنید و در صورت نیاز به مشاوره با ما در تماس باشید.

عکاسی صنعتی را می توان تلفیقی از علم، هنر و اجرای دقیق دانست که اصولا در پی سفارش یک کمپانی یا کارخانه صورت می پذیرد و به نمایش محصولات و روند تولید یا تجهیزات کارخانه ای می پردازد که اهداف متفاوتی را دنبال می کند. مهم ترین هدف عکاسی صنعتی ارائه تصویری از محصول است که تمامی مشخصات و ویژگی های ظاهری و کاربردی آن را نمایش دهد. در این شاخه از عکاسی، عکاس در تلاش است تا با ارائه ی کامل جزئیات محصول، نمایش دقیقی از آن را ارائه دهد. عکاسی در ماهیت خود هنر است و عکاسی صنعتی تلفیقی از دانش و خلاقیت که به همراه هنر به خدمت تولید و صنعت درآمده است.

عکاسی صنعتی

یکی دیگر از مسائل مهم در عکاسی صنعتی، زاویه دید دوربین و همچنین نحوه چیدمان محصولات است. از آنجایی که محصولات و محیط های صنعتی، موضوعات کسل کننده ای هستند عکاس با ابتکاری خلاقانه می تواند به جذاب تر کردن این فضاها کمک کند.

عکاسی صنعتی را نباید با عکاسی تبلیغاتی اشتباه گرفت چرا که هدف عکاسی تبلیغاتی ترغیب خریدار و بازاریابی محصولات بوده و عکاس مجاز است تا حدی اغراق کرده و در فضاها و محصولات تغییر و تحول ایجاد کند و کاربرد آن ها را در زندگی واقعی به نمایش بگذارد اما در عکاسی صنعتی، عکاس صرفا به ویژگی های واقعی محصول و یا فضای صنعتی می پردازد و هدف او تنها نمایش شرایط و ساختار حقیقی محصول بوده و در تلاش است تا برتری محصول را نسبت به موارد مشابه نشان دهد. معمولا عکس صنعتی در ایران با این دیدگاه شکل گرفته  که فقط عکاسی از کارخانه ها و کارگاه ها را شامل می شود، درصورتی که به هر نوع عکاسی بدون دخل و تصرف و متکی بر واقعیت را عکس صنعتی می گوییم، به شرط اینکه دقیق ثبت شود و تمامی خصوصیات مورد نظر را با بهترین حالت نشان دهد.

عکاسی صنعتی یا به عبارت دیگر عکاسی تجاری، تخصصی است که از همان ابتدای اختراع دوربین و در دوران آنالوگ بوجود آمده و با دیجیتالی شدن دنیای امروز گسترش روزافزونی داشته است. در دنیای تجارت امروز، هر بیزینس، کمپانی یا کارخانه ای احتیاج به مهارتی به نام عکاسی صنعتی دارد و مجموعه ما به عنوان عکاس صنعتی، خود را همیشه زیرمجموعه تجاری مشتری های خود دانسته و در راستای ارتقای بیزینس و سودآوری آن ها تلاش کرده چرا که ارتقای یک بیزینس، هدف ماست.

عکاسی صنعتی شیرآلات

عکاسی صنعتی هدفی را دنبال می‌کند که میل به برقراری ارتباط دارد و به طور خلاصه مرکز توجهش صنعت است. وظیفه عکاسی صنعتی این است که موضوع جلوه و نمای بهتری نسبت به موضوع های مشابه داشته باشد و در مسلما باید عکسهایی تولید شود که توجه بیننده را جلب ‌کنند و در رقابت پیروز ‌شوند.

برای مثال عکس زمینه سفید را می توان در زمره عکاسی صنعتی قرار داد چرا که هدف عکاس نمایش کامل یک محصول و ارائه مشخصات دقیق آن می باشد. این امر به تولید کننده کمک می کند با استفاده از عکس و بدون اتلاف انرژی انسانی به فروش بهتر محصول خود بپردازد.

یکی از اساسی ترین کاربردهای عکس های صنعتی و تبلیغاتی را می توان در طراحی کاتالوگ ها و بروشورهای شرکت ها و همچنین فروش اینترنتی محصولات دانست.

در پایان می توان چنین جمع بندی کرد که عکاسی صنعتی شامل موضوعات متنوعی می باشد؛ مانند عکاسی از محصولات، عکاسی پوشاک، عکاسی لوازم منزل، عکاسی از مبلمان و دکوراسیون، عکاسی از کارخانه ها و خط تولید و همچنین عکاسی معماری و فضای داخلی.

عکاسی ریخته گری

 

چنانچه شما از صاحبین کسب و کار و یا کارآفرین هستید, برای بهبود و ارتقاء حرفه خود با ما تماس بگیرید. ما شما را یاری می کنیم تا با عکس خوب, بهتر دیده شوید.

09129458084