عکاسی تبلیغاتی


برای دیدن نمونه کارهای عکاسی تبلیغاتی به گالری تصاویر مراجعه کنید و در صورت نیاز به مشاوره با ما در تماس باشید.

عکاسی تبلیغاتی شاخه ای از عکاسی است که هدف از آن جلب نظر مشتری و ارائه ویژگی های کالا به شیوه ای تاثیرگذار و متقاعد کننده است. در عکاسی تبلیغاتی اگر چه عکاس به دنبال مرتفع ساختن خواسته ها و نظرات کارفرماست، از جهتی باید ذائقه و طبع مخاطب را نیز درنظر داشته باشد؛ این امر ژانر عکاسی تبلیغاتی را تبدیل به یکی از جذاب ترین شاخه های عکاسی کرده است.

عکاسی فضاسازی از کفش

پیدایش عکاسی تبلیغاتی را می توان همزمان با اختراع دوربین عکاسی دانست و از همان ابتدا از عکاسی در گرافیک و تبلیغات استفاده شده است.

هدف از عکاسی تبلیغاتی نه تنها فقط معرفی کالا نیست بلکه تشویق و جذب مشتری به استفاده از پروداکت و خرید محصول است. به بیان ساده‌تر عکاسی تبلیغاتی باید همانند یک تیزر تبلیغاتی، بیننده را به خرید کالا ترغیب کند. این شاخه از عکاسی ضمن اینکه باید تمام خصوصیات یک عکس صنعتی را در خود داشته باشد، مولفه‌های مهم دیگر را نیز مورد توجه قرار می‌دهد. کاربرد عکاسی صنعتی بیشتر به منظور برند کردن و معرفی کالا و یا یک نام است.

یک عکاس تبلیغاتی باید ذوق و ابتکار را با هم درآمیزد تا نیاز به یک محصول خاص را از طریق عکس در مخاطب ایجاد کند، و همچنین او را ترغیب نماید تا بین چندین محصول موجود، محصول مورد نظر را برگزیند. این نوع از عکاسی با گرافیک و تبلیغات درهم آمیخته است. دانش گرافیک لازمه تبلیغات موثر است پس یک عکاس تبلیغاتی همزمان باید به عکاسی و گرافیک اشراف کامل داشته باشد. از آنجا که مخاطب عکس های تبلیغاتی عموم مردم جامعه هستند آگاهی از علم جامعه شناسی تا حد زیادی به یک عکاس تبلیغاتی کمک می کند تا با سلایق و گرایشات مخاطب خود آشنا شود.

عکاسی فضاسازی از قابلمه های زرساب

در عکاسی تبلیغاتی، عکاس باید همچون یک کارگردان سینما به فضاسازی، صحنه پردازی و نورپردازی تسلط کامل داشته باشد و با آگاهی کامل از مفهوم و تاثیر عناصر و المان های موجود، آن ها را در کادربندی به کار بگیرد. همچنین در برخی موارد امکان دارد مدل انسانی هم به کادر عکاسی اضافه شود که این امر مستلزم دقت بیشتری در صحنه پردازی است.

عکاسی تبلیغاتی می تواند به عنوان یک کار گروهی دنبال شود؛ تجربه نشان داده که بهترین نتایج از تیمی متشکل از عکاس با ذوق، یک ایده پرداز و یک طراح گرافیک بدست می آید.

یکی از رمزهای موفقیت عکاسی تبلیغاتی داشتن اطلاعات و تجربه کافی در زمینه محصول یا موضوع مورد تبلیغ می باشد، دانش کافی در این مورد باعث بوجود آمدن نتیجه دلخواه می شود.

عکاسی از پودر پرسیل

عکاسی از پودر پرسیل

 

چنانچه شما از صاحبین کسب و کار و یا کارآفرین هستید, برای بهبود و ارتقاء حرفه خود با ما تماس بگیرید. ما شما را یاری می کنیم تا با عکس خوب, بهتر دیده شوید.

09129458084